Bursa a anunţat că scăderea indicelui BET este cauzată de acţiunile TLV

Sursa: Tmctv.ro | Publicat: 07 ian 2009, 10:42

BVB a decis să nu întrerupă şedinţa de tranzacţionare chiar dacă indicele BET a depăşit nivelul de alertă. Bursa de Valori Bucuresti a anunţat că in prima parte a sedintei de tranzactionare, indicele BET a inregistrat o scadere de peste 12%, situatie cauzata in principal de volatilitatea ridicata a cotatiilor actiunilor Banca Transilvania.
0
comentarii

Vot: 0,0 din 0 voturi

ARTICOLE BURSE

Influenta actiunilor TLV in scaderea valorii indicelui BET a fost foarte ridicata, in conditiile in care activitatea de tranzactionare in ansamblul sau s-a mentinut in limitele unei piete ordonate. Din aceste motive BVB a decis ca sedinta de tranzactionare din data de 7 ianuarie 2009 sa se desfasoare fara intreruperi, dupa orarul obisnuit.

 

Daca ti-a placut articolul, urmareste MONEY.ro pe FACEBOOK!
Taguri:
 

0
COMENTARII
ADAUGA UN COMENTARIU
scrie un comentariu nou.
Nume*
Email*
Subiect*
Mesaj*
Cod*

IMPORTANT

Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele daune, in cazul unor actiuni inaintate impotriva celor afirmate. Money.ro nu poate fi facut responsabil pentru continutul comentariilor postate de cititori.

 
 
 
 
 
 

CE RECOMANDA PRIETENII TAI PE FACEBOOK

Strategy & Technology: PUBLYO
Marketing & Sales: Q2M
Comandati acum o campanie publicitara pe acest site!