Doar una din trei firme româneşti şi-a motivat angajaţii pe timp de criză

Sursa: Realitatea.NET | Publicat: 05 mar 2010, 13:36

Una din trei firme de pe piaţa locală au dezvoltat strategii de motivare a angajaţilor pe parcursul anului trecut, potrivit unui studiu realizat în rândul directorilor de HR de către firma de recrutare Perspective Group.
0
comentarii

Vot: 0,0 din 0 voturi

ARTICOLE JOBURI/HR

În acelaşi timp, doar una din cinci firme au făcut eforturi pentru responsabilizarea şi implicarea angajaţilor la job şi doar 25% dintre acestea au tratat angajaţii performanţi ca pe un element-cheie în dezvoltarea afacerii în contextul economic actual. Majoritatea managerilor de resurse umane (63%) s-au concentrat anul trecut pe dezvoltarea şi implementarea unor măsuri de eficientizare a costurilor. Citeşte mai mult pe Realitatea.net.
Daca ti-a placut articolul, urmareste MONEY.ro pe FACEBOOK!
 

0
COMENTARII
ADAUGA UN COMENTARIU
scrie un comentariu nou.
Nume*
Email*
Subiect*
Mesaj*
Cod*

IMPORTANT

Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele daune, in cazul unor actiuni inaintate impotriva celor afirmate. Money.ro nu poate fi facut responsabil pentru continutul comentariilor postate de cititori.

 
 
 
 
 
 

CE RECOMANDA PRIETENII TAI PE FACEBOOK

Strategy & Technology: PUBLYO
Marketing & Sales: Q2M
Comandati acum o campanie publicitara pe acest site!