Profitul Băncii Transilvania a crescut cu 35% în primul semestru

Sursa: Tmctv.ro | Publicat: 07 aug 2007, 16:48

Banca Transilvania a obţinut un profit de 79,55 milioane lei pe primele 6 luni ale anului, în creştere cu circa 35% faţă de profitul realizat în primul semestru al anului trecut.
0
comentarii

Vot: 0,0 din 0 voturi

ARTICOLE FINANTE SI BANCI

Acest nivel al profitului a fost atins prin contribuţia directă şi graţie condiţiilor favorabile de pe piaţa monetara şi piaţa de capital de care compania a profitat, se arată în comunicatul băncii.

Compania şi-a realizat astfel în proportie de 58% profitul brut bugetat pentru intreg anul 2007.
La sfârşitul lunii iunie 2007, TLV avea active de 9,89 miliarde lei, în crestere cu 22% faţă de valoarea activelor la 31 decembrie 2006.

În aceste prime 6 luni ale anului 2007, Banca Transilvania a deschis un numar de 44 de unităţi, ajungând astfel la 385 filiale şi agenţii, prin care deservea circa 897.000 de clienţi, adică cu 27% mai mulţi decât la sfârşitul anului trecut.
Daca ti-a placut articolul, urmareste MONEY.ro pe FACEBOOK!
Taguri:
 

0
COMENTARII
ADAUGA UN COMENTARIU
scrie un comentariu nou.
Nume*
Email*
Subiect*
Mesaj*
Cod*

IMPORTANT

Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele daune, in cazul unor actiuni inaintate impotriva celor afirmate. Money.ro nu poate fi facut responsabil pentru continutul comentariilor postate de cititori.

 
 
 
 
 
 

CE RECOMANDA PRIETENII TAI PE FACEBOOK

Strategy & Technology: PUBLYO
Marketing & Sales: Q2M
Comandati acum o campanie publicitara pe acest site!