Majoritatea caselor de pariuri acordă o cotă de peste 2 pentru mai mult de două goluri marcate. Pentru cei care mizează pe faptul că se vor marca mai puţin de două goluri la finalul celor 90 de minute casele de pariuri oferă o cote în jurul lui 1,50. O cotă de 2 este asigurată şi pariorilor ce mizează pe victoria Stelei, în timpul regulamentar.
În această ediţie de campionat, Steaua a reuşit să marcheze doar o singură dată mai mult de două goluri, în meciul cu Gaz Metan Mediaş când s-a impus în deplasare cu scorul de 4-2. Echipa din Ghencea a reuşit să marcheze două goluri în doar două meciuri, cu CFR Cluj, când au terminat la egalitate 2-2 şi în deplasarea de la Iaşi când au câşitgat cu 2-0. În Europa League, roş-albaştrii nu au reuşit să înscrie nici măcar un gol, iar în Cupa României au punctat de două ori în singurul meci disputat cu FCM Bacău.
Cine crede într-o victorie a grupării din Bistriţa poate beneficia de cote în jurul a 3,40-3,80. Pentru cei care vor să parieze pe cine va avansa în runda următoare a competiţiei cotele sunt următoarele: 1,50 pentru Steaua şi 2,40.
Bursa pariurilor pentru Gloria Bistriţa - Steaua Bucureşti
De două ori mai mulţi bani pentru mai mult de două goluri la Gloria Bistriţa - Steaua
În ultimele nouă meciuri Steaua nu a marcat mai mult de două goluri. Mai mult, nici măcar nu s-au marcat mai mult de două goluri in meciurile disputate de clubul din Ghencea. Destul de frustrant pentru o echipă de talia fostei câştigătoare a Cupei Campionilor Europeni, semifinalistă a cupei UEFA, campioană de 23 de ori şi câştigătoare de 20 de ori a Cupei României. Pentru meciul din Cupa României de miercuri dintre Gloria Bistriţa şi Steaua Bucureşti, miza pe faptul că se vor marca mai mult de două goluri pare de departe cea mai tentantă, cota fiind valabilă pentru rezultatul la finalul celor 90 de minute.
George Bică
27 Oct 2009, 15:27
Actualizat: 27 Oct 2009, 18:14
Aboneaza-te la Alertele MONEY.ro pentru a fi tot timpul informat!
Taguri:
pariuri
case de pariuri
Steaua
Gloria Bistrita
de doua ori mai multi bani
doua goluri
cupa Romaniei
Liga 1
COTE
cote case de pariuri
bursa pariurilor
Steaua Bucuresti
ghencea
pariu
Ai o stire pentru redactia MONEY.ro? Trimite-o aici!
Aplica la joburi disponibile la jobs.MONEY.ro
Alte articole din Sport
- Italienii vor face un film despre cariera lui Mutu!
- Dragomir: Startul returului Ligii I nu se amână!
- Naționala de fotbal a României se va întâlni din nou cu Franţa în preliminariile Euro 2012
- Cazinourile din România au pierdut pariul cu criza. 12 săli de joc au fost închise în toată ţara
- Bazinul olimpic de la Beijing va deveni cel mai mare parc acvatic din Asia
PE ACEEASI TEMA
Convertor Valutar
Din
In
Suma
Curs BNR
| 2010-02-09 | |
| EUR | 4.1298 RON |
| USD | 3.0108 RON |
| CHF | 2.8161 RON |
| 100 JPY | 3.3604 RON |
| GBP | 4.6903 RON |
Meteo
-
Bucuresti
Min: -11°C
Max: -2°C
-
Cluj-Napoca
Min: -8°C
Max: -1°C
-
Brasov
Min: -10°C
Max: -2°C
-
Sibiu
Min: -11°C
Max: -2°C
-
Arad
Min: -4°C
Max: 0°C
-
Botosani
Min: -16°C
Max: -6°C
-
Iasi
Min: -14°C
Max: -6°C
-
Constanta
Min: -8°C
Max: -4°C









Comentarii (0)