AcasăActualitateCM 2022 Qatar: Programul complet al competiției și orele la care vor...

CM 2022 Qatar: Programul complet al competiției și orele la care vor putea fi urmărite meciurile

Campionatul Mondial de fotbal își va deschide porțile în cursul zilei de duminică, 20 noiembrie, cu meciul dintre Qatar, țara gazdă, și Ecuador.

Debutul turneului final va avea loc de la ora 18:00 (ora României), pe stadionul Al Bayt, și va fi în direct pe TVR 1 și LiveText pe HotNews.ro.

CM 2022 Qatar, programul complet al competiției

Turneul final mondial se va disputa în perioada 20 noiembrie – 18 decembrie, finala urmând să aibă loc pe cea mai mare arenă din Qatar – Lusail Stadium.

Faza grupelor de la CM 2022 Qatar

*Orele de disputare sunt cele ale României.

Duminică 20 noiembrie

Qatar – Ecuador (Al Bayt Stadium – Al Khor, 18:00), Grupa A

Luni 21 noiembrie

Anglia – Iran (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 15:00), Grupa B

Senegal – Olanda (Al Thumama Stadium – Doha, 18:00), Grupa A

SUA – Ţara Galilor (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B

Marţi 22 noiembrie

Argentina – Arabia Saudită (Lusail Stadium – Al Daayen, 12:00), Grupa C

Danemarca – Tunisia (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa D

Mexic – Polonia (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa C

Franţa – Australia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 21:00), Grupa D

Miercuri 23 noiembrie

Maroc – Croaţia (Al Bayt Stadium – Al Khor, 12:00), Grupa F

Germania – Japonia (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 15:00), Grupa E

Spania – Costa Rica (Al Thumama Stadium – Doha, 18:00), Grupa E

Belgia – Canada (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa F

Joi 24 noiembrie

Elveţia – Camerun (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa G

Uruguay – Coreea de Sud (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa H

Portugalia – Ghana (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa H

Brazilia – Serbia (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa G

Vineri 25 noiembrie

Ţara Galilor – Iran (Ahmad Bin Ali Stadium- Ar-Rayyan, 12:00), Grupa B

Qatar – Senegal (Al Thumama Stadium – Doha, 15:00), Grupa A

Olanda – Ecuador (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 18:00), Grupa A

Anglia – SUA (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa B

Sâmbătă 26 noiembrie

Tunisia – Australia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa D

Polonia – Arabia Saudită (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa C

Franţa – Danemarca (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa D

Argentina – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa C

Duminică 27 noiembrie

Japonia – Costa Rica (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 12:00), Grupa E

Belgia – Maroc (Al Thumama Stadium – Doha, 15:00), Grupa F

Croaţia – Canada (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 18:00), Grupa F

Spania – Germania (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa E

Luni 28 noiembrie

Camerun – Serbia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa G

Coreea de Sud – Ghana (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa H

Brazilia – Elveţia (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa G

Portugalia – Uruguay (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa H

Marţi 29 noiembrie

Olanda – Qatar (Al Bayt Stadium – Al Khor, 17:00), Grupa A

Ecuador – Senegal (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00), Grupa A

Ţara Galilor – Anglia (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B

Iran – SUA (Al Thumama Stadium – Doha, 21:00), Grupa B

Miercuri 30 noiembrie

Australia – Danemarca (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00)

Tunisia – Franţa (Education City Stadium – Doha, 17:00)

Polonia – Argentina (Stadium 974 – Doha, 21:00), Grupa C

Arabia Saudită – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa C

Joi 1 decembrie

Croaţia – Belgia (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 17:00), Grupa F

Canada – Maroc (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00), Grupa F

Japonia – Spania (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa E

Costa Rica – Germania (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa E

Vineri 2 decembrie

Ghana – Uruguay (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00), Grupa H

Coreea de Sud – Portugalia (Education City Stadium – Doha, 17:00), Grupa H

Serbia – Elveţia (Stadium 974 – Doha, 21:00), Grupa G

Camerun – Brazilia (Lusail Stadium- Al Daayen, 21:00), Grupa G

Optimile de finală de la CM 2022 Qatar

Sâmbătă 3 decembrie

Meciul 49: A1 – B2 (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00)

Meciul 50: C1 – D2 (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00)

Duminică 4 decembrie

Meciul 52: D1 – C2 (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00)

Meciul 51: B1 – A2 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

Luni 5 decembrie

Meciul 53: E1 – F2 (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00)

Meciul 54: G1 – H2 (Stadium 974 – Doha, 21:00)

Marţi 6 decembrie

Meciul 55: F1 – E2 (Education City Stadium – Doha, 17:00)

Meciul 56: H1 – G2 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

Sferturile de finală de la CM 2022 Qatar

Vineri 9 decembrie

Meciul 58: câştigătoarea meciului 53 – câştigătoarea meciului 54 (Education City Stadium – Doha, 17:00)

Meciul 57: câştigătoarea meciului 49 – câştigătoarea meciului 50 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

Sâmbătă 10 decembrie

Meciul 60: câştigătoarea meciului 55 – câştigătoarea meciului 56 (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00)

Meciul 59: câştigătoarea meciului 51 – câştigătoarea meciului 52 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

Semifinalele de la CM 2022 Qatar

Marţi 13 decembrie

Meciul 61: câştigătoarea meciului 57 – câştigătoarea meciului 58 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

Miercuri 14 decembrie

Meciul 62: câştigătoarea meciului 59 – câştigătoarea meciului 60 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

Finala mică de la CM 2022 Qatar

Sâmbătă 17 decembrie

Meciul 63: învinsă meci 61 – învinsă meci 62 (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00)

Finala mare de la CM 2022 Qatar

Duminică 18 decembrie

Meciul 64: câştigătoarea meciului 61 – câştigătoarea meciului 62 (Lusail Stadium – Al Daayen, 17:00), informează Agerpres.

Ultimele Articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.