CINEMA
Vineri:
- Puzzle – Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Studio, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex
- Fust & Furios 6 – Cinema City Cotroceni, Cinema City Cotroceni VIP, Patria, Cinema Pro, Cinema City Sun Plaza, Grand Cinema Digiplex, Glendale Studio, Hollywood Multiplex, Movieplex, Romtelecom IMAX, The Light
- The Great Gatsby – Cinema City Cotroceni, Cinema City Cotroceni VIP, Cinema City Sun Plaza, Glendale Studio, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
Sâmbătă:
- The Big Wedding – Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
- Trance – Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
- Star Trek Into Darkness – Cinema City Cotroceni, Cinema City Cotroceni VIP, Corso, Cinema City Sun Plaza, Glendale Studio, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
- Evil Dead – Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
- Pain & Gain – Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
- Hummingbird – Cinema City Cotroceni, Cinema City Sun Plaza, Grand Cinema Digiplex, Hollywood Multiplex, Movieplex, The Light
CONCERTE
Sâmbătă:
- Concert Andrea Bocelli – Romexpo, ora 20.00
- Gala EUROPAfest – Teatrul Odeon, ora 19.00
Duminică:
- Mircea Tiberian & The Stylipsticks – Green Hours 22 Jazz Cafe, ora 20.00
- Sorin Zlat Band – La Historia de Sudamerica , ora 21.00
TEATRU
Vineri:
- Fata din curcubeu – Teatrul National I. L. Caragiale, ora 20.00
- Somnoroasa aventura – Teatrul Foarte Mic, ora 19.00
Sâmbătă:
- O scrisoare pierdută – Opera Naţională, ora 19.00
- Visul Unei Nopti De Vara – Teatrul Mic, ora 19.00
Duminică:
- Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus – Godot Cafe Teatru, ora 20.00
- Frumoasa şi Bestia – Teatrul Excelsior, ora 11.00
- Brânză topită – Teatrul de Comedie/ Sala Nouă
ROABA DE CULTURĂ
SÂMBĂTĂ
15.00 – 17.00 Atelier INCUBTAOR 107 – Frisbee cu echipa Bucharest Ultimate
19.00 – 19.45 Intalnire cu Cartea, eveniment sustinut de Editura Tritonic. Tema: “Roboți sau vampiri, literatura SF Fantasy și Horror încotro?”. Invitati Danut Ungureanu si Adina Speteanu
20.00 – 21.00 Concert SCARA DE VALORI (unplugged with a twist)
DUMINICĂ
11.00 – 12.00 Magic Show cu Teo si asistenta lui. Facepainting
15.00 – 17.00 Atelier INCUBTAOR 107 – Frisbee cu echipa Bucharest Ultimate
17.00 – 19.00 “Invata sa te lupti ca un erou” cu APIR (Asociatia pentru Promovarea Istoriei Romaniei) – workshop cu lupte de scena, concurs de mima, ghicitori si trucuri de magie
19.00 – 20.15 Teatru de improvizatie cu trupa Freeze
20.30 – 21.30 FILM DE OSCAR – The Social Network (2010)