money.ro
PeopleFlorian Gheorghe

Rețeta Andreei Esca gustată la Antena 1! Odraslele vedetei Pro TV, Alesia și Aris Eram au gătit la ”Chefi la cuțite”

Publicat la 05.04.2024, 09:03:16

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Rețeta Andreei Esca gustată la Antena 1! Odraslele vedetei Pro TV, Alesia și Aris Eram au gătit la ”Chefi la cuțite”

Rețeta Andreei Esca face audiență și la Antena 1. Copiii vedetei Pro TV, Alesia și Aris Eram au fost invitați să gătească la ”Chefi la cuțite”.

Frații deveniți cunoscuți în umbra celebrei lor mame, veterana prezentatoare a știrilor Pro Tv, s-au prezentat la noul sezon al cooking show-ului ”Chefi la cuțite”. Ca și la ”America Express”, Alesia și Aris Eram s-au aflat tot în concurență cu echipa Laura Giurcău și Sânziana Negru, finalistele reality show-ului sus amintit. Copiii vedetei Pro Tv le-au preparat chefilor emisiunii ”quiche lorraine”, o rețetă tradițională franțuzească, dar și o ”tartă cu praz”, după rețetă adaptată de mama lor.

Rețeta Andreei Esca face audiență la Antena 1! Deși nu s-au aflat în competiție, jurații Richard Abou Zaki, Alexandru Sautner, Ștefan Popescu și Orlando Zaharia au părut încântați de ideea culinară a fraților Eram. ”Mie îmi place foarte mult să gătesc. E ca un ritual relaxant. Cel mai mult gătesc steak”, a spus Aris Eram.

”Sunt mândră că sunt independenți, știu ce vor, că sunt niște copii care trăiesc bine pe picioarele lor, ceea ce mă bucură”, spunea într-un interviu Andreea Esca despre ocupațiile profesionale ale Alexiei și a lui Aris care au devenit participanți ”de carieră” la emisiuni și show-uri de televiziune.

Rețeta tartei cu praz a Andreei Esca prezentată chiar de vedeta Pro TV:

Ingrediente: 1 aluat de foietaj ( nu foi de placinta) , 30 gr cascaval ras, 700 gr de praz, 30 gr de unt, 2 oua, 15 cl smantana lichida, 1\2 linguriță de "cumin moulu" (chimion macinat- am gasit la Mega Image), sare, piper.

Prazul tăiat in rondele se pune la călit în unt aproximativ 10 minute. În acest timp bateți ouale cu smântână si chimion, plus sare si piper. Întindeți aluatul într-o tava de tarte. Turnati apoi prazul călit și preparatul din oua și smântană și presarați cascavalul ras deasupra. Puneti la cuptor (preîncalzit) la 180 grade, timp de aproximativ 25 de minute. Tarta poate fi servită cu smântană.

https://www.money.ro/feriti-va-de-investitii-in-numele-andreea-esca/

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite