Ablon va investi 280 milioane euro într-un proiect imobiliar în apropiere de Aeroportul Henri Coandă
Publicat la 12.06.2008, 10:48:05
Compania imobiliară Ablon Group din Ungaria a achiziţionat un teren de 133.264 de metri pătraţi în apropiere de Aeroportul Henri Coandă şi are în plan să dezvolte spaţii de birouri şi facilităţi, valoarea investiţiei fiind estimată la 280 milioane euro, potrivit unui comunicat al dezvoltatorului.
Reprezentanţii companiei, care se concentrează în special pe dezvoltări imobiliare în Europa Centrală şi de Est, au declarat că proiectul, cunoscut ca Aeroport City, va costa în jur de 280 de milioane de euro, iar lucrările de construcţie urmează a fi demarate în termen de doi ani.
Proiectul va fi dezvoltat pe un teren aflat la o distanţă de 500 metri de Aeroportul Internaţional Henri Coandă şi va fi ridicat în cinci etape, care urmează a fi finalizate în termen de şase ani.
Sursa:NewsIn
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Vrei să fii șef la Casa de Asigurări de Sănătate? Ai cam 20 de șanse să prinzi postul

Actualitate
Ce înseamnă tichetele de masă și cât valorează în 2026

Actualitate
Cât costă serviciile de vidanjare-desfundare DINSTEF în București și de ce diferă prețurile?

Actualitate
Blackout în Promenada Mall, în mijlocul zilei -VIDEO! Pană uriașă de curent în Capitală! Magazinele au fost închise de frica întunericului și a hoților

Actualitate
