În trimestrul I din 2008, compania controlată de grupul siderurgic indian a avut pierderi de 15,14 milioane lei.
Compania a înregistrat o cifra de afaceri de 120,48 milioane lei (28,24 milioane euro), în intervalul ianuarie - martie 2009, faţă de afacerile din perioada similară din 2008, de 234,33 milioane lei.
ArcelorMittal Tubular Products Roman este specializată în producţia de ţevi fără sudură din oţel. Capitalul social al companiei este de 36,11 milioane lei, divizat în 14,44 milioane de acţiuni, cu o valoare nominală de 2,50 lei. Principalii acţionari sunt ArcelorMittal Tubular Products Holdings BV, care controlează 69,77% din companie şi SIF Moldova (SIF2) cu o participaţie de 14,08%.
Ultima cotaţie a titlurilor ArcelorMittal Tubular Products Roman a fost de 2,80 lei, în şedinţa bursieră de vineri, ceea ce conferă companiei o capitalizare de 40,44 milioane lei (9,65 milioane euro). Acţiunile Mittal Steel Roman sunt tranzacţionate pe piaţa Rasdaq, la categoria I, sub simbolul PTRO.



