"Preţurile sunt pe piaţă, cererea şi oferta va stabili acest preţ. Chiar ieri ( joi - n.r.) am stabilit stocurile pe iarnă. În această iarnă nu va fi nicio creştere a preţului gazului", a afirmat Ariton.
Întrebat dacă achiziţionarea gazului direct de la Gazprom va duce la o scădere a preţului gazelor în 2012, Ariton a răspuns că "este greu de spus în acest moment".
"Acest lucru este greu de spus în acest moment. Renegocierile contractelor se vor face la preţul bun. Noi avem convingerea că va fi un preţ bun, atractiv, care să nu afecteze populaţia şi marii consumatori, aceştia fiind motorul economic", a spus Ariton. Citeşte mai mult pe www.mediafax.ro
Ariton: Preţul gazelor nu se va majora în această iarnă
Publicat la 14.10.2011, 17:28:00
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Piețe financiare
Cum funcționează ROBOR și de ce contează pentru creditul tău

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
13 din 16 echipe din SuperLiga au o casă de pariuri pe tricou. Anglia a interzis, România merge înainte
Piețe financiare
Curs euro valabil luni, 24 august: 5.2581 lei. OMV a pierdut 0.93% pe BVB
Piețe financiare
