In urma sesizarilor privind autenticitatea executiilor campaniei "Internet.How fun?" inscrise in competitia festivalului AdPrint 2009 de catre agentia Grey, am obtinut media-plan-ul campaniei, care probeaza faptul ca a fost publicata in perioada prevazuta in regulament.Problema o reprezinta diferenta dintre executiile traduse in limba engleza si inscrise in competitie si cele care au fost publicate in limba romana. Consultat pentru a clarifica aceasta situatie, Mark Hunter, Executive Creative Director Euro RSCG Londra si Presedintele Juriului de anul acesta, considera ca premiul si nominalizarile au fost acordate pe nedrept campaniei in cauza, pentru ca juriul a evaluat alte variante ale executiilor publicate. Decizia juriului si a organizatorilor este de a retrage premiul Best Use of Typography si nominalizarile pentru Best Use of Illustration si Best Use of Art Direction obtinute de campania "Internet.
Citeste mai mult
Au fost retrase premiul si trofeul Bronze Team obtinute de Grey la AdPrint2009 cu campania “Clicknet - Internet.How fun?”
Publicat la 17.02.2009, 22:00:00
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
13 din 16 echipe din SuperLiga au o casă de pariuri pe tricou. Anglia a interzis, România merge înainte
Piețe financiare
Curs euro valabil luni, 24 august: 5.2581 lei. OMV a pierdut 0.93% pe BVB
Piețe financiare
Ce urmărim săptămâna viitoare: INS publică estimarea PIB T2 2026 (estimare flash) și Eurostat - flash CPI Eurozonă, august 2026
Piețe financiare
