money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Avicola Crevedia se modernizeaza cu fonduri SAPARD

Publicat la 13.07.2006, 10:07:53

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Avicola Crevedia se modernizeaza cu fonduri SAPARD

Avicola Crevedia are un program de investitii de peste 9 milioane de euro in acest an, iar din acesti bani 3,7 milioane euro sunt deja disponibili in urma aprobarii unui proiect SAPARD.

Avicola Crevedia a depus in anul 2006 doua proiecte in cadrul programului SAPARD, unul in valoare de 3,7 milioane de euro pentru modernizarea fermelor si al doilea 5,4 milioane de euro pentru cresterea capacitatii de productie in cadrul abatorului propriu.

Primul proiect a fost aprobat, iar cel destinat abatorului este in curs de evaluare la SAPARD. Avicola Crevedia dispune de 11 ferme de pui pentru carne si de un abator.

In primele luni din 2006, societatea a inregistrat o cifra de afaceri de 11,5 milioane de euro, si spera ca prin noile fonduri valoarea acesteia sa creasca semnificativ.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite