Un adolescent în vârstă de 18 ani a trecut prin momente groaznice. Acesta a fost luat la autostop de un șofer, care, la un moment dat, a oprit mașina lângă un râu și l-a violat.
Tânărul, din comuna Vladimir (Gorj), a sesizat Poliția la data de 3 octombrie 2023 în legătură cu cele întâmplate. Acesta le-a povestit oamenilor legii că a fost atins în zonele intime de către șofer, care a oprit apoi mașina în apropierea unui râu și l-a violat.
„Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Novaci au fost sesizați de un tânăr de 18 ani, din comuna Vladimir, despre faptul că la aceeași dată, în jurul orei 15:00, un bărbat necunoscut l-ar fi luat la ocazie cu mașina, iar pe parcursul drumului, l-ar fi atins în zona intimă. La un moment dat, conducătorul autoturismului ar fi oprit în zona râului Galbenu din orașul Novaci, iar tânărul de 18 ani ar fi coborât“, relatează Poliția.
Poliția a dat detalii despre caz. Oamenii legii au reușit să-l găsească pe făptaș, un bărbat de 45 de ani, din localitatea Bumbești Pițic. La cercetări, polițiștii au aflat și că șoferul a condus un autoturism pe drumurile publice, deși nu deține permis de conducere.





