După ce în 2010 au concertat în România trupe de legendă ca Aerosmith, AC/DC, Metallica, Rammstein, Megadeth, Anathema, Manowar, Iron Maiden, The Rasmus, Faithless sau Guns N'Roses, 2011 se anunţă un an la fel de spectaculos.
Price ar putea ajunge pentru prima dată în România, în 2011, iar Bon Jovi este anunţat să vină în ţara noastră în iunie. Potrivit zonurilor şi Lady Gaga, Radiohead, Green Day sau Muse ar putea concerta la noi, informează Evenimentul Zilei.
Singurele certitudini pentru anul 2011 sunt trupele Blind Guardian, Nile şi Melechesh.
Celelalte concerte ale numelor grele ale muzicii internaţionale depind în mare măsură de finalizarea lucrărilor la Stadionul Naţional.
Bon Jovi, Green Day, Lady Gaga şi Radiohead ar putea concerta în România în 2011
Publicat la 24.10.2010, 13:56:04
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Piețe financiare
Cum funcționează ROBOR și de ce contează pentru creditul tău

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
13 din 16 echipe din SuperLiga au o casă de pariuri pe tricou. Anglia a interzis, România merge înainte
Piețe financiare
Curs euro valabil luni, 24 august: 5.2581 lei. OMV a pierdut 0.93% pe BVB
Piețe financiare
