Pentru a preveni astfel de evenimente, Tăriceanu a declarat că va lua, încă de pe acum, împreună cu ministerele abilitate, toate măsurile necesare.
În ceea ce priveşte data alegerilor acestor alegri, Tăriceanu a menţionat că ele se vor desfăşura undeva între sfârşitul lunii noiembrie - respectiv 18 noiembrie -, şi începutul lunii decembrie - respectiv 9 decembrie.
Data exactă de desfăşurare a acestora va fi dezvăluită fie săptămâna aceasta, fie în cursul săptămânii viitoare.
"Alegerile pentru Parlamentul European reprezintă un test important pentru clasa politică din România, a ţinut să precizeze Premierul Călin Popescu Tăriceanu. În PE este nevoie de o reprezentare susţinută, de calitate, a intereselor şi tradiţiilor României."
Piețe financiaremoney.ro
Călin Popescu Tăriceanu: Avem nevoie de o reprezentare de calitate în PE
Publicat la 20.08.2007, 14:13:09
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.



