Se pare ca, in 2010, piata de avocatura din Romania a atins, in totalul ei, 160 milioane de euro, nivel similar cu cel din 2009, ne-a declarat intr-un interviu acordat in exclusivitate pentru Ziare.com, Stefan Boboc, avocat coordonator "Boboc&Asociatii".
Pentru 2011, business-ul arata ceva mai promitator, avand in vedere ca avocatii se asteapta ca acesta sa creasca cu 15%. Cand fac aceste estimari, ei se bazeaza in primul rand pe previziunile economice care sunt pozitive pentru acest an.
Avocatii prevad in aceasta urmatoare perioada mai putine procese pe tema concedierilor de la stat, tocmai pentru ca este un an preelectoral. Citeşte mai mult despre ce au de câştigat avocaţii de pe urma crizei pe Ziare.com
Cât de mult se bucură avocaţii de efectele crizei
Publicat la 27.02.2011, 12:25:17
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Piețe financiare
Cum funcționează ROBOR și de ce contează pentru creditul tău

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
13 din 16 echipe din SuperLiga au o casă de pariuri pe tricou. Anglia a interzis, România merge înainte
Piețe financiare
Curs euro valabil luni, 24 august: 5.2581 lei. OMV a pierdut 0.93% pe BVB
Piețe financiare
