Celule Electrice Băileşti (CLEL), acţionar minoritar al SIF Moldova (SIF2), a dat în judecată societatea de investiţii financiare, cerând anularea hotărârii AGA din 15 noiembrie prin care Tudor Dumitru a fost numit membru în consiliul de administraţie al SIF2, în locul lui Cătălin Chelu.
Primul termen de judecată a fost stabilit în data de 18 decembrie, potrivit comunicatului transmis Bursei de către SIF Moldova.
La jumătatea lunii noiembrie, acţionarii Societăţii de Investiţii Financiare Moldova (SIF 2) l-au exclus pe Cătălin Chelu din funcţia de membru al consiliului de administraţie al SIF Moldova şi l-au numit în loc pe Tudor Dumitru.
Sursa:NewsIn
Celule Electrice Băileşti contestă numirea lui Tudor Dumitru în consiliul de administraţie al SIF 2
Publicat la 15.12.2008, 17:53:05
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Proiectul RAPID – investiție în oameni și comunități. Cum poate transferul de cunoștințe să transforme agricultura rurală din România
Actualitate
Astăzi în istorie, 24 august: Krugerrand-ul aur intră pe piață
Actualitate
Citatul zilei, 24 august 2026: Investitorul individual are un avantaj constant

Actualitate
Ce verifici înainte să cumperi un apartament

Actualitate
