money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Conţinutul digital va domina mediile viitorului

Publicat la 15.10.2009, 21:00:00

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Conţinutul digital va domina mediile viitorului

Cele mai recente tendinţe arată ca mediile viitorului vor fi, cu siguranţă, dominate de conţinutul digital. De exemplu, Televiziunea Digitală Interactivă devine rapid un obicei al consumatorilor, în special pentru cei sub 35 de ani, care sunt mai loiali conţinutului decât canalului.

Autorităţile au observat această realitate şi au adoptat măsuri specifice. Aici, Parlamentul European a adoptat o rezoluţie cu privire la interoperabilitatea serviciilor de televiziune digitală interactivă. Cu toate acestea, nu a fost încă stabilit cel mai bun cadru pentru conţinutul digital; întrebarea este cine va oferi o soluţie mai bună - jucătorii din telecomunicaţii, sau societăţile de televiziune?

Acest aspect se va afla în discuţie la Global Forum 2009, eveniment derulat în parteneriat cu Business Standard, care va avea loc între 19 şi 20 octombrie, la Palatul Parlamentului.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite