money.ro
Actualitatemoney.ro

ICCJ a amânat recursul celor 8 inculpaţi în Dosarul transferurilor

Publicat la 05.03.2013, 06:58:32

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
ICCJ a amânat recursul celor 8 inculpaţi în Dosarul transferurilor

Primul dintre inculpaţi care a ajuns la Înalta Curte a fost Jean Pădureanu, preşedintele Gloriei Bistriţa. Apoi, Cristi Borcea, fostul acţionar al lui Dinamo, care n-a vrut să dea nici o declaraţie. În schimb, avocatul său a spus optimist: "E o zi frumoasă de primăvară".Gigi Neţoiu a fost al treilea dintre oamenii de fotbal implicaţi în Dosarul Transferurilor care a sosit la Înalta Curte. Neţoiu a spus că "am vorbit şi cu avocatul meu şi sper să se dea verdictul azi, să n-o mai lungim". El a fost condamnat la 3 ani cu suspendare.

 

Ultimii sosiţi au fost fraţii Ioan şi Victor Becali, Gică Popescu, George Copos şi Mihai Stoica. Nici unul n-a oferit declaraţii.

 

Avocatul lui Mihai Stoica a invocat un viciu de procedură, cum că nu ar fi fost citat clubul Oţelul Galaţi. Citaţia a fost trimisă, nu există dovada că a ajuns la clubul Oţelul. Avocatul susţine faptul că Oţelul e parte responsabilă civilmente şi nu e reprezentată azi. Răspunsul procurorului: "Am verificat şi toate părţile au fost citate!".

 

După audieri de 30 de minute, instanţa a decis amânarea dosarului pentru 16 aprilie, ora 15.00.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite