Dan Bittman despre averea sa: ”N-am câștigat din muzică cât am câștigat din afaceri”
Publicat la 25.03.2022, 11:20:51
De 37 de ani Dan Bittman este solistul Holograf, cea mai populară formație pop-rock românească. A susținut mii de concerte, performanță lăudabilă în muzica românească și a făcut bani buni de pe urma baladelor sale.
La ora bilanțului, solistul care peste câteva zile împlinește 60 de ani, spune cu mâna pe inimă că nu muzica i-a adus venituri considerabile ci spiritual său anteprenorial. Bittman a avut mai multe localuri, a construit case și, în ultimii ani a dezvoltat un imens complex de agrement și sporturi nautice lângă București. ”N-am câștigat din muzică cât am câștigat din activități adiacente. Am făcut la un moment dat niște case, am făcut televiziune mult, am făcut…Se câștiga foarte bine, dar din altele. Am câștigat și din muzică, că mă bate Dumnezeu dacă zic că nu, dar spun ca idee. Eu am muncit, eu mi-am muncit banii. Când aveam nevoie de bani nu stăteam să întind mâna. Mă ducea, făceam rost de bani și gata.
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

People
Horoscop bani și carieră 19 august 2026. Accent pe decizii care nu mai pot fi amânate

People
Turcia pentru seniori: când să mergi și ce zone sunt mai confortabile?
![[P] Subtilitate și stil pe încheietură: Cum influențează un ceas de damă imaginea personală?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fkuqhwqsgsjlwwqgfnnao.supabase.co%2Fstorage%2Fv1%2Fobject%2Fpublic%2Fmedia%2Farticles%2F1787051760275-1b0tlbol40a.jpg&w=1920&q=75)
People
[P] Subtilitate și stil pe încheietură: Cum influențează un ceas de damă imaginea personală?

People
Horoscop bani și carieră 18 august 2026. Negocierile pot aduce avantaje importante

People
