Parteneriat de bussines important între două vedete. Dacă până acum Dan Negru îi era consultat în investiții lui Dorian Popa, ei bine, cei doi au bătut palma pentru un proiect de construcții locuințe.
Mai precis, Dorian Popa va construi pe un teren (3000 mp, în zona Corbeanca), ce aparține lui Dan Negru, prezentatorul ce s-a dovedit cel mai important afacerist în domeniul imobiliar din lumea vedetelor, proprietar pe clădiri refăcute și transformate în birouri, dar și un nou bloc de locuințe în construcție.
Vloggerul vedetă, care a se află în pragul de finalizare a mai multor case pe terenul său, în vecinătatea casei pe care a ridicat-o la Domnești, a luat în serios afacerea și este dispus să investească profitul în noi vile.


Dorian Popa s-a asociat cu mentorul său în imobiliare, nimeni altul decât Dan Negru
”Cu noile case am ajuns la finisaje, le voi vinde mobilate. Am trei corpuri, a câte două locuințe, construite individual, deci șase case. În plus am mai cumpărat un teren pentru alte șase case”, ne spune Dorian Popa care a vizitat cu noul său partener și un architect pentru a trasa viitorul șantier.
Dorian Popa s-a asociat cu mentorul său în afaceri! Dorian a ales acestă afacere la recomandarea bunului său prieten, Dan Negru, cel ce l-a sfătuit în hățișul construcțiilor imobiliare.
”Mie îmi place să construiesc. Cât costă o casă? În jurul a 200.000 de euro (prețul unei case -n.r.), mai mult sau mai puțin, mobilate în totalitate. Ce-mi doresc pentru clienții mei este să vină în casă și să-și pună un așternut, cum își doresc ei, și să fie mutați. În sensul că vreau să le ofer până la electrocasnice, gazon în curte, aspersoare, copăcei, floricele", își laudă dedicarea
în fața celor care au de gând să-și cumpere case în ansamblul său.



