money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Douasprezece magazine duty-free şi-au încheiat activitatea

Publicat la 09.01.2007, 17:25:52

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Douasprezece magazine duty-free şi-au încheiat activitatea
Patru magazine din vama Bechet, patru din Calafat şi alte patru de la Porţile de Fier 1 au fost închise de la 1 ianuarie 2007 si au termen să-şi găsească un alt spaţiu de depozitare pentru marfa din stoc până pe 10 ianuarie.

Autorităţile vamale de la Craiova susţin că firmele au avut destul timp de pe data de 1 ianuarie până pe 10 pentru a elibera spaţiile din fostele magazine duty-free, închise conform normelor europene după intrarea României în UE.

Reamintim că, potrivit unei adrese a Autorităţii Naţionale a Vămilor din România (ANVR), Direcţia Regională Vamală Craiova a luat la cunoştinţă faptul că, începând cu data de 1 ianuarie 2007, magazinele duty-free situate în toate punctele de trecere a frontierei de stat terestre îşi încetează activitatea.

Sursa: NewsIn

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite