money.ro
Piețe financiareMoney.ro

Drumarii lucrează pentru a deszăpezi Transalpina / Se intervine cu autofreze de mare capacitate – FOTO / VIDEO

Publicat la 10.04.2024, 09:13:25

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Drumarii lucrează pentru a deszăpezi Transalpina / Se intervine cu autofreze de mare capacitate – FOTO / VIDEO

“Continuăm pe DN 67C lucrările de îndepărtare a zăpezii de pe partea carosabilă şi pregătim deschiderea drumului. Lucrăm cu două autofreze de mare capacitate. Una lucrează pe sectorul dinspre Obârşia Lotrului, una dinspre Rânca, două încărcătoare frontale de mare capacitate şi un utilaj cu răspânditor de material antiderapant care acţionează cu sare pentru a topi gheaţa care se formează pe timpul nopţii”, au declarat, miercuri, reprezentanţii DRDP Craiova.

Ei au avut un mesaj şi pentru conducătorii auto.

“Rugăm participanţii la trafic să nu încerce să intre pe acest sector de drum pentru că pe timpul nopţii se formează gheaţă pe partea carosabilă şi riscurile de evenimente rutiere nedorite sunt foarte, foarte mari”, a mai transmis sursa citată.

Deocamdată, nu se poate estima cât vor dura operaţiunile şi când va putea fi redeschisă circulaţia pe sectorul de drum închis.

 

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite