money.ro
Actualitatemoney.ro

Emil Boc: Demnitarii nu vor vedea nici un leu in plus in 2009

Publicat la 24.03.2009, 15:36:46

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Emil Boc: Demnitarii nu vor vedea nici un leu in plus in 2009

Primul ministru Emil Boc a afirmat astazi ca este nemultumit de gradul de absorbtie al fondurilor europene intr-o declaratie de presa la Guvernul Romaniei. "Am decis ca la depunerea proiectului sa se faca o declaratie pe propria raspundere, abia apoi fiind depusa documentatia.", a spus Boc. Termenul de organizare a licitatiilor a fost scurtat de la 80 de zile la 37 de zile.

"Am modificat formatul certificatului de atestare fiscala. Nu se va mai considera ca o firma are datorii daca prin compensarea banilor de incasat cu cei de platit, soldul este pozitiv" a declarat Premierul Emil Boc astazi.

Premierul a mentionat ca Guvernul va face tot posibilul pentru simplificarea procedurilor de atragere a fondurilor europene.

Reabilitarea sistemului cu apa al judetului Prahova este un proiect mentionat de Premier ca fiind nefinalizat.

Emil Boc a precizat ca pentru demnitari, veniturile nu vor fi, cu siguranta, majorate in acest an.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite