money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Emil Boc discută cu membrii Guvernului Privat priorităţile strategice pentru România

Publicat la 24.02.2009, 13:36:52

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Emil Boc discută cu membrii Guvernului Privat priorităţile strategice pentru România


Scopul evenimentului este acela de a inmana reprezentantilor Guvernului setul de propuneri gandite de liderii comunitatii de afaceri din Romania pe parcursul a cinci luni de interviuri, intalniri si dezbateri. Cele mai bune recomandari anticriza si prioritati pentru Romania vor fi discutate maine de reprezentantii mediului politic si privat, in cadrul unei dezbateri moderate de Adrian Mirsanu, redactor-sef Business Standard, si Dan Suciu, realizator The Money Channel. Alaturi de premierul Romaniei, la masa discutiilor vor fi prezenti Gheorghe Pogea, Ministrul Finatelor Publice, Adriean Videanu, Ministrul Economiei, Florin Pogonaru, presedinte AOAR, Octavian Radu, presedinte RTC Group, George Mucibabici, presedinte Deloitte Romania si Dan Schwartz, managing partner Scot & Company, reprezentant AmCham.

Initiat in septembrie 2008 de Business Standard, Guvernul Privat este cel mai amplu exercitiu de consultare a mediului de afaceri romanesc cu privire la prioritatile economice ale tarii. Peste 150 de de top-manageri, consultanti si reprezentanti ai societatii civile si-au adus contributia la proiect prin recomandari, solutii si masuri anticriza menite sa ajute Romania in depasirea contextului economic actual. Temele de discutie au vizat domenii cu probleme a caror rezolvare poate genera un progres decisiv si ireversibil pentru tara noastra: Infrastructura, Educatie-Piata Muncii, Sanatate, Mediu-Energie, Agricultura, Decalaj rural-urban, Fiscalitate, Cercetare- Dezvoltare, Administratie publica si Turism.

Documentul final Guvernul Privat cu cele mai bune recomandari anticriza si propuneri venite din partea mediului de afaceri poate fi gasit, incepand cu 25 februarie, pe guvernulprivat.ro. Inregistrarea video a evenimentului va putea fi urmarita pe www.tmctv.ro si www.guvernulprivat.ro.

Proiectul Guvernul Privat beneficiaza de sustinerea Asociatiei Oamenilor de Afaceri din Romania, Camerei Americane de Comert in Romania si televiziunii de business The Money Channel.


Pentru afla mai multe detalii despre proiect si participanti si pentru a urmari dezbaterile televizate intra pe www.guvernulprivat.ro. Emisiunea „Guvernul Privat” se difuzeaza in fiecare joi, la ora 17:15, la The Money Channel.


Despre Business Standard


Business Standard este un produs media complet (print, online, mobil), care ofera zilnic informatii de actualitate din economie si mediul de afaceri, comentarii si analize aprofundate, structurate tematic pe domenii de interes precum: energie, retail&FMCG, servicii profesionale, farma&sanatate, horeca/luxury, imobiliare & constructii, financiar, piete de capital, media&comunicare etc.

Business Standard  este singurul cotidian de afaceri care ofera, in fiecare zi de luni, sectiunea speciala Antreprenor, dedicata celor care au decis sa intre in afaceri pe cont propriu.

Cotidianul de afaceri Business Standard este parte a Diviziei Business Media a grupului Realitatea- Catavencu, alaturi de revista saptamanala de afaceri Money Express si televiziunea de business The Money Channel. Mai multe informatii pe www.standard.ro

 

Despre M&C Strategy Development


M&C Strategy Development este o companie specializata in servicii integrate de Marketing si Comunicare.

Parte a Grupului Realitatea-Catavencu, M&C Strategy Development ofera solutii inovatoare pentru clientii sai. Aria de expertiza cuprinde: conceptie, productie si implementare de formate de televiziune, campanii de advertising si PR, media buying, organizare de evenimente si conferinte. Divizii specifice: Productie TV, Evenimente si Conferinte, Proiecte Speciale.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite