money.ro
Piețe financiaremoney.ro

EVW Holding a închiriat 5.000 metri pătraţi în Cefin Logistics Park

Publicat la 19.03.2007, 16:24:39

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
EVW Holding a închiriat 5.000 metri pătraţi în Cefin Logistics Park

Compania EVW Holding a închiriat 5.000 metri pătraţi pentru depozitare şi 150 mp de spaţii de birouri în cadrul proiectului industrial Cefin Logistic Park, se arată într-un comunicat al companiei de consultanţă imobiliară DTZ Echinox.

DTZ Echinox, intermediarul tranzacţiei, nu a făcut publică durata contractului şi nici valoarea chiriei pe care o va plăti compania EVW Holding. Preţul mediu de închiriere al spaţiilor industriale practicat pe piaţa românească este de 4,5 euro/mp/lună.

Cefin Logistics Park este un proiect situat pe autostrada Bucureşti - Piteşti şi este deţinut de fondul de investiţii austriac Europolis. El va avea o suprafaţă de aproximativ 300.000 mp în momentul finalizării.

EVW Holding este o societate comercială mixtă româno-olandeză cu un capital social de 6,38 milioane lei şi o cifră de afaceri estimată pentru sfârşitul anului trecut la peste 60 milioane de euro. Domeniul principal de activitate ale companiei este importul şi comercializarea autocamioanelor DAF noi şi second hand în România.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite