Panică în lumea piraţilor de aplicaţii pentru dispozitivele care rulează pe sistemul de operare dezvoltat de Google. Odată cu evoluţia platformelor mobile au apărut două probleme mari: malware-ul şi pirateria.
Asta înseamnă că există deja site-uri warez cu aplicaţii Android, dar ele au primit o mare lovitură când 3 nume mari au fost închise de către FBI în ultimele zile. Este vorba despre site-urile applanet.net, snappzmarket.com şi appbucket.net, care au dispărut de pe radarul celor care nu vor să plătească pentru softuri din Play Store.
Departamentul de Justiţie din SUA şi FBI au preluat controlul asupra acestor site-uri, după ce au descărcat şi testat numeroase copii de aplicaţii Android disponibile cu plată de obicei. Citeste mai mult.





