Sindicaliştii din transportul feroviar se vor întâlni, marţi, la ora 11.00, cu reprezentanţii companiilor CFR, pentru a relua negocierile pe marginea majorării salariilor, iar în cazul în care ajung la o înţelegere, feroviarii ar putea renunţa la protestele de miercuri din capitală.
Preşedintele Federaţiei Naţionale Feroviare Mişcare-Comercial, Gheorghe Popa, a declarat că sindicaliştii au primit o invitaţie din partea administraţiilor celor trei companii feroviare, pentru marţi, la ora 11.00, la întâlnire urmând să se discute, din nou, despre majorarea salarială pentru anul în curs.
Sursa: NewsIn
Feroviarii ar putea renunţa la protestele de miercuri, dacă obţin un salariu minim de 540 lei
Publicat la 24.03.2008, 12:51:56
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Proiectul RAPID – investiție în oameni și comunități. Cum poate transferul de cunoștințe să transforme agricultura rurală din România
Actualitate
Astăzi în istorie, 24 august: Krugerrand-ul aur intră pe piață
Actualitate
Citatul zilei, 24 august 2026: Investitorul individual are un avantaj constant

Actualitate
Ce verifici înainte să cumperi un apartament

Actualitate
