money.ro
EuropaMihai Voican

Gluma făcută la adresa ambasadei Rusiei de o dronă apărută în fața unei camere live din Kiev VIDEO

Publicat la 17.02.2022, 12:13:17

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Gluma făcută la adresa ambasadei Rusiei de o dronă apărută în fața unei camere live din Kiev  VIDEO
În fața unei camere care transmitea live pe internet ce se întâmplă în celebra piață Maidan din Kiev a apărut o dronă cu o pancartă ironică la adresa Rusiei, suspectată că ar plănui invadarea Ucrainei.

Pe cartonul de purtat de dronă era pus anunțul ”garaj de vânzare” și un număr de telefon care aparține – așa cum au descoperit unii utilizatori ai rețelelor de socializare – Ambasadei Rusiei în Ucraina.

Transmisia live a avut loc zilele trecute, însă joi Ambasada Rusiei a fost și joi subiect pe rețelele de socializare, fiind postat un clip video cu un fum gros care ieșea pe coșul reprezentanței diplomatice.

Clipul amintește de cazul consulatului rus din San Francisco, care a primit de la autoritățile americane ordin de evacuare în 48 de ore, termen în care s-a putut vedea fum dens ieșind din coșul clădirii, probabil ca urmare a arderilor intensive de documente.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite