money.ro
Actualitatemoney.ro

HIFIarena deschide portile celei de-a patra editie

Publicat la 02.11.2006, 09:45:03

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
HIFIarena deschide portile celei de-a patra editie

Cea de-a patra ediţie HIFIarena -Romanian Home Entertainment Show se desfasoara in perioada 2 - 5 noiembrie în cele peste 30 de camere ale hotelului Crowne Plaza, care vor fi transformate în studiouri de audiţii şi vizionări.

Vizitatorii interesati beneficiaza de prezenta a 140 de mărci prestigioase de pe piaţa soluţiilor hi-fi audio şi video, precum si de 100 de specialişti care ii vor ajuta in alegerea celor mai bune soluţii hi-fi, potrivit comunicatului Expotek, firma organizatoare.

Printre noutăţile acestei ediţii se numără: Cel mai bun Televizor HD al anului 2006/ 2007 (HD-70ZR7, cu tehnologie unică HD-ILA de la JVC, prin Alltrom), Cel mai bun Televizor LCD high-end al anului (Philips Ambilight HDTV) si Cel mai bun Televizor HD cu Plasma din Europa (Pioneer PDP-5000EX, prin Sun Audio).

În plus, Sony prezintă două noi modele de camere video High Definition (HDR UX1E şi HDR-SR1E), iar MGT Educational aduce în premieră pentru România primul televizor cu plasmă de înaltă definiţie cu format real 1080i (Picture Master HD 42PD9700 de la Hitachi).

HIFIarena este cel mai important eveniment dedicat soluţiilor hi-fi audio-video de înaltă performanţă pentru home entertainment din România. Ediţia din acest an va fi inaugurată joi, 2 noiembrie, la ora 10.00 şi va fi deschisă zilnic între orele 10.00 şi 20.00. Tariful de vizitare este de 30 RON.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite