PoliticAlice Drăghici
Încă un ministru român se face de râs la Bruxelles. A încurcat foile și a ajuns să vorbească fără noimă
Publicat la 24.01.2019, 10:36:06
„Nici măcar foile pe care sunt scrise discursurile nu-i mai salvează pe miniştri din a se face de râs. La audierile de la Bruxelles, ministrul muncii Marius Budăi s-a încurcat şi a ajuns să vorbească fără noimă, sărind de la un subiect la altul. Budăi ar fi trebuit să prezinte priorităţile în cele 6 luni în care ţara noastră deţine preşedinţia Consiliului Uniunii Europene. Ce a spus el la Comisia de Muncă din Parlamentul European? Mai nimic. Un timp, nici el nu a înţeles ce a citit“, a scris deputatul PNL Dan Vîlceanu pe Facebook atașând imagini video din discursul lui Budăi.
Liberalul a continuat precizând că „acest ministru este cel care a semnat îngheţarea pensiilor prin ordonanţa 114/2018 şi apoi spunea ca are temeri că opoziţia va îngheţa pensiile când va ajunge la guvernare. O tâmpenie! PSD-ALDE îşi face campanie cu minciuni şi manipulări. Românii au avut temerea că ne va face de ras când va merge la Bruxelles şi s-a adeverit“.
Şi Petre Daea a stârnit râsul la Bruxelles. „Cormoranii în România fac baie în piscine", a spus ministrul Agriculturii, Petre Daea, miercuri, în Parlamentul European, unde a fost chemat în Comisia pentru pescuit pentru a prezenta priorităţile pe care România le are în domeniul pescuitului în mandatul preşeşedinţiei Consiliul Uniunii Europene.
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.



