Juventus Torino l-a transferat pe atacantul Vicenzo Iaquinta de la Udinese
Publicat la 19.06.2007, 15:25:27
Clubul italian Juventus Torino l-a transferat, marţi, pe atacantul lui Udinese, Vicenzo Iaquinta, care a semnat un contract valabil pentru următorii cinci ani, a anunţat formaţia care va evolua în Serie A la începutul sezonului următor.
Atacantul, în vârstă de 27 de ani, a marcat 14 goluri în sezonul trecut şi a fost transferat la Juventus pentru suma de 11,3 milioane de euro. "Am crescut în fiecare an şi, după şapte sezoane la Udinese, a venit momentul să fac un salt calitativ şi să îmi dovedesc să pot juca la un club atât de mare precum Juventus", a spus fotbalistul. Născut la Crotone, la 21 noiembrie 1979, Iaquinta a evoluat în 187 de partide pentru fosta sa echipă şi a marcat de 64 de ori.
"Cred că am vârsta potrivită să-mi realizez visul. Îmi place presiunea şi de abia aştept să încep aventura la noul club", a mai spus Iaquinta, care este campion mondial cu naţionala de fotbal a Italiei.
Sursa: NewsIn
Foto: www.juventus.com
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

People
Horoscop bani și carieră 24 august 2026. Planuri ambițioase, dar și nevoia unor calcule precise

People
Gică Hagi demolează Iaki. „Regele” pregătește o transformare importantă la Mamaia

People
Horoscop bani și carieră 23 august 2026. Moment bun pentru reevaluarea planurilor profesionale

People
Horoscop bani și carieră 22 august 2026. Oportunitățile cresc, dar trebuie alese cu discernământ

People
