Nicolas Sarkozy, pus la microscop. Politica externa a Frantei ultimelor luni privita in detaliu. Aceasta este intentia lui Jaques Hubert Rodieux, in analiza sa “International: extinderea voluntarismului”, in care vede un presedinte angajat, voluntar, un “hyperpresedinte”, care, macar la nivel declarativ, vrea sa ia taurul de coarne in acele domenii in care predecesorii sai, atat de stanga, Francois Mitterand, cat si de dreapta, Jacques Chirac, au ezitat sa o faca. Cu cat succes, inca e prea devreme de spus. Exista insa meritul primilor pasi.
Les Echos Jaques Hubert Rodieux
Publicat la 15.11.2007, 22:00:00
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Cât costă serviciile de vidanjare-desfundare DINSTEF în București și de ce diferă prețurile?

Actualitate
Blackout în Promenada Mall, în mijlocul zilei -VIDEO! Pană uriașă de curent în Capitală! Magazinele au fost închise de frica întunericului și a hoților

Actualitate
Harta reală a lumii: Cinci civilizații în război. Care este locul României în această lume tot mai complicată?

Actualitate
Dronă marină cu explozibil, distrusă în apropierea platformei Neptun Deep. Radu Miruță: „A fost securizată infrastructura critică!”

Actualitate
