Ministerul Dezvoltării Regionale şi Turismului a solicitat THR ASESORES EN TURISMO, HOTELIERE Y RECREACION S.A./ TAYLOR NELSON SOFRES S.A. lămuriri cu privire la faptul că unul din cele trei elemente ale reprezentării vizuale a brandului, respectiv un element din logo, "este asemănător în proporţie foarte mare, ca formă şi compoziţie, cu un alt logo comercializat pe internet".
Reacţia ministerului vine ca urmare a articolelor apărute în presă prin care era semnalat faptul că "Frunza", unul dintre elementele principale din noul logo al campaniei de promovare a turismului românesc, seamănă izbitor cu logoul unui proiect de transport internaţional.
Citeste materialul integral pe Realitatea.net
Ministerul Turismului cere explicaţii firmei care a creat noul brand turistic al României
Publicat la 30.07.2010, 08:52:33
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Au dispărut 5 kilometri de cale ferată care deserveau o uzină de armament din România. DNA anchetează

Actualitate
Sechestru pe bunurile și conturile lui Raed Arafat în dosarul elicopterului SMURD. Șeful DSU reacționează: „Bătaie de joc”!

Actualitate
