money.ro
Techmoney.ro

MySpace îşi lansează un nou site

Publicat la 28.10.2010, 10:55:27

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
MySpace îşi lansează un nou site

"Este începutul unei etape importante pentru MySpace", susţine directorul general al reţelei de socializare, Mike Jones, conform unui comunicat de presă.

 

"MySpace este unic în sensul în care funcţionează datorită pasiunii puse de utilizatori, care au realizat programarea şi şi-au exprimat domeniile de interes, împărtăşindu-şi gusturile şi cunoştinţele în diferite domenii", a mai adăugat el.

 

Brandul MySpace, unul dintre pionierii reţelelor de socializare online, a fost achiziţionat în 2005 de News Corporation a miliardarului Rupert Murdoch pentru 580 de milioane de dolari.

 

În prezent axat mai mult pe muzică, reţeaua MySpace are în prezent peste 100 de milioane de utilizatori din întreaga lume, de cinci ori mai puţin decât Facebook, dar deţine în schimb o bucată de 50% din piaţă în SUA pe sectorul de vârstă de până la 35 de ani.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite