money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Omniasig vinde produse de asigurare pentru locuinţă în reţeaua de magazine Carrefour

Publicat la 18.04.2008, 10:31:01

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Omniasig vinde produse de asigurare pentru locuinţă în reţeaua de magazine Carrefour
Serviciul este valabil din 19 aprilie şi completează celelalte servicii oferite de Carrefour în parteneriat cu Omniasig. Asigurarea "Express Cassa" acoperă riscul de incendiu, trăsnet, explozie, căderi de corpuri, furtul bunurilor, în limita a 20% din suma asigurată a acestora şi, opţional, riscul în caz de cutremur.

Potenţialii clienţi pot afla informaţii despre acest serviciu în agenţiile de voiaj "Carrefour Voiaj", precum şi în standuri special amenajate în Carrefour Militari, Carrefour Băneasa, Carrefour Colentina, Carrefour Unirii, Carrefour Orhideea, Carrefour Iaşi, Cluj, Constanţa, Ploieşti, Braşov, în Carrefour Brăila şi, din 17 aprilie, şi în Carrefour Suceava.

Carrefour România a raportat afaceri de 866 milioane euro în 2007, în creştere cu 42,2%, faţă de anul precedent când acumulase 609 milioane euro.

Omniasig, al doilea jucător din piaţa de asigurări românească, face parte din grupul financiar Vienna Insurance Group, care mai deţine în România companiile Omniasig Life, Omniasig Pensii, Unita, Agras şi Asirom. Omniasig a afişat, pentru 2007, prime brute în valoare de 884 milioane lei (264,8 milioane euro), în creştere cu circa 65% faţă 2006 când înregistrase afaceri de 536 milioane lei (152 milioane euro).

Sursa: NewsIn

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite