Fondul de Pensii Administrat Privat BRD a înregistrat cea mai mare contribuţie medie pe client, de 10,35 euro, pe piaţa pensiilor obligatorii, în a treia lună de încasare a contribuţiilor de la Casa de Pensii, arată datele publicate luni de CNPAS.
Administratorii de fonduri de pensii obligatorii (pilonul II) au încasat luni contribuţii de 97,6 milioane lei (27,2 milioane euro) aferente lunii mai, cu 5,7% mai puţin faţă de aprilie, valoarea medie pe asigurat fiind de 8,31 euro.
Fondul de Pensii Administrat Privat BRD are o contribuţie medie de 10,35 euro pe asigurat, urmat de ING Fond de Pensii, cu 9,24 euro pe client, şi de AIG Fond de Pensii, cu 9,20 euro.
Sursa: NewsIn
Pilonul II - BRD Fond de Pensii are cei mai bogaţi clienţi, cu o contribuţie medie de 10,3 euro
Publicat la 21.07.2008, 15:45:01
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Volvo va produce mașini chinezești în fabricile sale din Europa. Geely schimbă strategia și atacă direct piața premium

Actualitate
Se închide cea mai mare tipografie din România. Producția va fi mutată în alte țări

Actualitate
O gură de oxigen pentru sistemul energetic național. Investiție norvegiană de 168 de milioane de euro

Actualitate
Marele actor Jean Constantin ar fi intrat astăzi în anul centenarului. Toma Caragiu ar fi împlinit 101 ani

Actualitate
