money.ro
ActualitateDenisa Gelatu

Polițiștii protestează în fața sediului MAI. ”Dacă strada nu va fi ocupată de polițiști, va fi ocupată de infractori”

Publicat la 12.09.2023, 05:54:38

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Polițiștii protestează în fața sediului MAI. ”Dacă strada nu va fi ocupată de polițiști, va fi ocupată de infractori”

Membrii Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual (SNPPC) din Ministerul Afacerilor Interne (MAI) protestează astăzi, de la ora 11:00, în fața sediului instituției (MAI).

Protestul a fost aprobat de Primăria Municipiului București, iar sindicaliștii declanșează această acțiune având mai multe revendicări:

Sindicaliștii SNPPC mai solicită și actualizarea normei de hrană, actualizarea sporului pentru solicitare neuropsihică sau obținerea dreptului constituțional la grevă pentru polițiști.

”Dacă strada nu va fi ocupată de polițiști, va fi ocupată de infractori!”, transmit sindicaliștii SNPPC.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite