money.ro
Piețe financiareMoney.ro

Preşedintele Băsescu, la întâlnirea cu delegaţia FMI, CE şi BM: Partea română are probleme cu companiile energetice

Publicat la 05.02.2011, 16:31:00

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Preşedintele Băsescu, la întâlnirea cu delegaţia FMI, CE şi BM: Partea română are probleme cu companiile energetice

La începutul întâlnirii, preşedintele a dat mâna cu membrii delegaţiei şi i-a întrebat apoi cât de departe au ajuns cu negocierile pentru un nou acord.

"Am ajuns foarte departe. Am constatat progrese făcute de partea română", a răspuns un reprezentant al delegaţiei, menţionând că un subiect important care a fost discutat este cel legat de sectorul energetic.

În acest context, şeful statului a spus că partea română are probleme legate de companiile energetice.

El le-a spus membrilor delegaţiei că "dacă noile companii energetice vor fi blocate mult timp în justiţie, este mai bine să fie luate decizii administrative decât să se aştepte, pentru a nu bloca întregul proces".  Citește mai mult pe www.mediafax.ro

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite