money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Primul Hard Rock Café din România se deschide pe 20 ianuarie în Parcul Herăstrău

Publicat la 07.01.2008, 10:50:20

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Primul Hard Rock Café din România se deschide pe 20 ianuarie în Parcul Herăstrău
Hard Rock Café Bucureşti are 2.000 de metri pătraţi, o capacitate de 220 locuri în interior şi 120 de locuri pe terasa exterioară şi 120 de angajaţi. Pereţii cafenelei sunt decoraţi cu obiecte care au aparţinut starurilor din lumea muzicii, din colecţia Hard Rock.

Clienţii vor putea cumpăra de la cafenea şi tricouri, insigne şi alte obiecte din colecţiile limitate Hard Rock, comercializate în Rock Shop.

Hard Rock International deţine 123 de cafenele Hard Rock şi opt Hoteluri/Cazinouri, deschise în 46 de ţări.

Hard Rock deţine o colecţie impresionantă de obiecte care le-au aparţinut starurilor pop rock internaţionale, care a pornit de la o chitară a lui Eric Clapton, ce este expusă în cafenelele sale din întreaga lume. Hard Rock Internaţional este cunoscută şi pentru colecţiile sale de modă, produsele legate de muzică şi concertele live. Hard Rock International, Inc. este deţinută de Seminole Hard Rock Entertainment, Inc.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite