money.ro
Piețe financiareMihai Voican

Problemele nu se mai termină pentru KFC: restaurantele au rămas fără sos

Publicat la 01.03.2018, 14:31:17

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Problemele nu se mai termină pentru KFC: restaurantele au rămas fără sos

Un client a fost atât de supărat încât a sunat la 999, numărul unic de urgenţe, pentru a raporta că a trebuit să se mulţumească cu produsele de la Burger King.

 

Alţi clienţi şi-au exprimat nemulţumirea pe reţelele de socializare, iar răpunsul companiei a venit prompt. "Rezolvam ultimele probleme cu livrarea, dar vă asigurăm că refacerea stocului de sos pentru fripturi e prioritatea noastră", au transmis cei de la KFC pe Twitter.

 

Săptămâna trecută, lanţul de fast-food KFC a fost forţat să închidă temporar sute de restaurante din Marea Britanie, după ce o încurcătură logistică a oprit livrările de pui.

 

Aproximativ 800 dintre cele 900 de restaurante din Marea Britanie au fost închise luni după-masă, unele dintre acestea deschizându-se mai târziu, în jurul după-amiezii, însă majoritatea restaurantelor au rămas închise, potrivit site-ului companiei.

 

KFC care este deţinută de părintele Taco Bell şi de Pizza Hut Yum!, a declarat că lipsa de pui a fost provocată de mai multe probleme pe care le are compania cu noul partener de livrare, DHL.

 

 

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite