Retailerul de tip discount Profi va deschide săptămâna aceasta primul magazin din Bucureşti, în urma unei investiţii de 500.000 euro, urmând ca în viitor să continue expaniunea reţelei pe piaţa din capitală, au declarat reprezentanţii companiei.
"Într-un magazin construit, de format mare, investiţia este de aproximativ un milion de euro, dar pentru magazinul ce urmează a fi inaugurat în Bucureşti, investiţia s-a ridicat la jumătate din sumă, adică la 500.000 de euro, acesta fiind închiriat. În continuare suntem interesaţi de deschiderea şi altor magazine Profi în Bucureşti ", au precizat repezentanţii Profi.
Sursa: NewsIn
Profi a investit 500.000 euro în primul magazin din Capitală
Publicat la 24.03.2008, 12:39:12
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Sechestru pe bunurile și conturile lui Raed Arafat în dosarul elicopterului SMURD. Șeful DSU reacționează: „Bătaie de joc”!

Actualitate
Prețurile la locuințe cresc, cererea e mare, dar oferta se blochează. România riscă adâncirea crizei

Actualitate
