"Au fost discuţii interesante şi imi pare rău că nu au fost mai lungi. Sper că se va vota un buget pe măsura dorinţelor parlamentarilor", a declarat Radu Berceanu la finalul audierilor.
Comisiile parlamentare continuă astăzi audierile miniştrilor propuşi de premierul desemnat Lucian Croitoru. Ieri, numai doi dintre cei 6 candidaţi au primit aviz favorabil.
Este vorba de Vasile Blaga, propus pentru Ministerul Administraţiei şi Turismului şi Bogdan Aurescu, pentru ministerul de Externe.
Cei care nu au fost validaţi sunt Gheorghe Pogea pentru Ministerul Finanţelor, Mihai Şeitan desemnat pentru ministerul Muncii, Cătălin Predoiu pentru Justiţie Şi Adrian Rădulescu, propunerea pentru Agricultură. Restul miniştrilor vor fi audiaţi joi şi vineri. Avizul comisiilor de specialitate din Parlament este unul consultativ. Votul final îl va da Parlamentul pe 4 noiembrie.
Urmăreşte pe Money WebTV toate ştirile video şi emisiunile The Money Channel
Radu Berceanu - al şaselea ministru care a primit aviz negativ după audierile din comisiile parlamentare (VIDEO)
Publicat la 29.10.2009, 10:35:48
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite
Piețe financiare
Curs BNR valabil 22 august 2026: 1 euro = 5.2581 lei. Leul a slăbit toată săptămâna
Piețe financiare
Curs euro joi: 5.2535 lei. Fondul Proprietatea a pierdut 0.64% pe BVB

Piețe financiare
Zi de corecții la BVB, pe fondul unei lichidități scăzute
Piețe financiare
Curs BNR valabil 21 august 2026: Euro urcă la 5.2535 lei. Cât costă un dolar

Piețe financiare
