"Tentativele de asasinat" au cuprins tot PSD-ul: "Eu şi familia mea am fost ameninţaţi cu moartea"
Publicat la 25.08.2018, 09:03:13
După ce preşedintele PSD Liviu Dragnea a reclamat o prsupusă tentativă de asasinat, mai mulţi lideri PSD, contactaţi de Digi24, se plâng că au duşmani de moarte şi dezvăluie faptul că au fost ameninţaţi pe reţelele de socializare.
Cătălin Rădulescu, deputat PSD: "Sunt peste două, trei sute de lideri ai PSD care au fost ameninţaţi cu moartea. Şi eu şi familia mea am fost ameninţaţi cu moartea".
Gabriel Zetea, vicepreşedinte PSD: "Am început să fac print screen-uri cu acele postări care reprezintă ameninţări şi care vorbesc despre moartea mamei mele sau moartea fetiţei mele".
Codrin Ştefănescu, secretar general adjunct al PSD: "Tipul acesta de ameninţare poţi să îl înţelegi în momentul când o primeşti tu personal. Atunci simţi cum e, până atunci e doar băşcălie".
Articolul integral pe EPOCH TIMES
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Politic
România, 110 zile fără guvern cu puteri depline
Politic
Nicușor Dan pleacă la New York. Președintele României va susține un discurs la ONU

Politic
Oana Țoiu, mesaj la CNN despre apărarea Ucrainei: „Nu facem suficient”

Politic
Legea salarizării intră în linie dreaptă. Proiectul care ar trebui să respecte PNRR și constrângerile bugetare, pe masa partidelor

Politic
