Potrivit libertatea.ro, ministrul Turismului, Elena Udrea, a fost văzută, zilele trecute, intrând în sediul unei firme din centrul Bucureştiului, de unde şi-a cumpărat mai multe produse de înfrumuseţare. Pentru a avea un ten mai luminos, ministrul foloseşte măştile pe bază de aur (conţin pulbere de perle şi particule de aur de 24 de karate). De asemenea, Udrea apelează şi la crema pe bază de argint, un antioxidant şi un cicatrizant puternic. Pentru toate cele trei produse, Udrea plăteşte de fiecare dată aproximativ 700 de lei.
"Vine des la noi. Când nu poate să ajungă, din cauza programului de la minister, trimite pe cineva", a dezvăluit un angajat al firmei care comercializează aceste produse.
Se pare că Udrea ţine la silueta ei, dar pentru că are din ce în ce mai puţin timp să facă sport, ea apelează la ceaiurile din plante Zein, cu care a slăbit şi Cătălin Botezatu.
Înainte să-l folosească prima dată, Udrea s-a interesat de ingredientele din ceai şi s-a declarat satisfăcută: muşeţel, fenicul, floare de violetă, petale de trandafir, roiniţă şi rubarbură.
Udrea cheltuie lunar 700 de lei pe măşti pe bază de aur şi argint
Publicat la 23.04.2010, 16:25:27
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
13 din 16 echipe din SuperLiga au o casă de pariuri pe tricou. Anglia a interzis, România merge înainte
Piețe financiare
Curs euro valabil luni, 24 august: 5.2581 lei. OMV a pierdut 0.93% pe BVB
Piețe financiare
Ce urmărim săptămâna viitoare: INS publică estimarea PIB T2 2026 (estimare flash) și Eurostat - flash CPI Eurozonă, august 2026
Piețe financiare
