money.ro
ActualitateMarian Manolache

Vreme frumoasă până miercuri, însă de joi se răceşte în toată ţara. Vezi prognoza pe trei zile

Publicat la 08.11.2011, 12:19:58

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Vreme frumoasă până miercuri, însă de joi se răceşte în toată ţara. Vezi prognoza pe trei zile

Ziua de marţi încă ne bucură cu vreme frumoasă. Meteorologii spun că cerul nu va aduna prea mulţi nori şi doar peste sud-vest este posibil să plouă local. Maximele termice pleacă de la 8 grade în estul Transilvaniei, unde ca de obicei va fi mai rece, dar ajung şi la 16 grade în vestul ţării.

 

În Capitală, norii se mai risipesc, aşa că ne vom bucura de apariţia soarelui, chiar dacă acesta nu încălzeşte prea mult atmosfera. Vântul aproape că nu se simte, iar temperatura urcă până la 12 grade în termometre, valoare normală pentru această perioadă a anului.

 

Şi miercuri toamna ne răsfaţă cu soare. Ziua va începe cu ceaţă în zona de câmpie, dar soarele va răzbi şi doar spre seară se va înnora în nord-est şi est unde este posibil să avem parte de ceva ploi slabe şi lapoviţe. Vântul prinde putere la munte în Moldova, în Bărăgan şi în Dobrogea, dar maximele sunt uşor mai mari decât marţi. Valorile termice vor fi cuprinse între 9 şi 19 grade.

 

În Bucureşti, miercuri aproape că vom avea parte de un parfum de primăvară. După ceaţa matinală, temperatura creşte încurajată de soare până la 16, poate chiar 17 grade. Citeste mai mult pe RTV.net

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite