Vremea în Europa - 21 august 2007
Publicat la 20.08.2007, 14:55:00
Dacă în Arhipelagul Britanic ploile aproape că lipsesc mâine şi sunt 19 grade la Londra, în restul regiunilor vestice precum şi în centrul Europei vremea se menţine în general instabilă. Va ploua temporar la Paris unde este răcoare, iar maxima va a tinge doar 17 grade, în timp ce la Praga şi la Viena chiar dacă plouă mai intens se ating, 24 şi 25 grade.
Tot 24 de grade vor fi şi în Berlin, dar deşi cerul este noros nu va ploua. Plouă şi în nordul Peninsulei Iberice, dar la Madrid este încă vreme frumoasă cu cer parţial acoperit de nori şi maxima de 24 de grade.
Plăcut va fi mâine şi la Roma: cer variabil şi 28 de grade la amiază.Vreme frumoasă şi caldă şi în partea de sud-est. La Atena maxima va atinge 37 grade iar la Sofia şi la Istanbul 31 - 32 de grade. Vreme frumoasă va fi şi în nord est. Sunt aşteptate 30 de grade la Moscova, valoare cu aprox 7 - 8 grade mai mare decât media multianuală
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Proiectul RAPID – investiție în oameni și comunități. Cum poate transferul de cunoștințe să transforme agricultura rurală din România
Actualitate
Astăzi în istorie, 24 august: Krugerrand-ul aur intră pe piață
Actualitate
Citatul zilei, 24 august 2026: Investitorul individual are un avantaj constant

Actualitate
Ce verifici înainte să cumperi un apartament

Actualitate
