Luni vremea va fi închisă în sudul şi sud-estul ţării. Cerul este înnorat şi cad averse asociate cu fenomene electrice pe arii restrânse în Oltenia, dar şi în sudul Moldovei, Dobrogea şi sudul Munteniei. În celelalte regiuni înnorările se accentuează temporar, dar precipitaţiile aproape lipsesc. Maximele cresc în vest şi ajung la 28 grade la Timişoara. La Craiova este cam răcoare şi plouă , 24 grade, iar la Iaşi 26, maximă prognozată şi la Giurgiu.
Marţi vremea se îmbunătăţeşte în sud. Ploile se opresc şi temperatura creşte până la 28 grade la Craiova, un grad mai mult la Călăraşi, în timp ce în Moldova, la Iaşi, sunt în jur de 27 grade. În vest însă cerul se înnorează şi apar şi câteva averse cu tunete şi fulgere în Crişana. Maxima nu trece de 24 grade la Oradea şi 27 la Timişoara.
În Bucureşti, în primele două zile ale săptămânii viitoare vremea se îmbunătăţeşte treptat. Luni nu mai plouă, dar cerul rămâne acoperit şi maxima este de 27 grade. Marţi soarele este ceva mai generos în condiţiile în care cerul este doar parţial acoprit de nori. Temperatura ajunge la aproximativ 28 de grade.
Vremea în România, 3-4 septembrie, 2007
Publicat la 01.09.2007, 15:25:29
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite
Piețe financiare
Curs euro joi: 5.2535 lei. Fondul Proprietatea a pierdut 0.64% pe BVB

Piețe financiare
Zi de corecții la BVB, pe fondul unei lichidități scăzute
Piețe financiare
Curs BNR valabil 21 august 2026: Euro urcă la 5.2535 lei. Cât costă un dolar

Piețe financiare
Aurul revine spre 4.500 de dolari pe uncie. Băncile centrale cumpără din nou masiv

Piețe financiare
