E drept ca multe din marile favorite inca nu au intrat pe scena (Spania, Brazilia, Portugalia, Germania), dar totusi, daca ne uitam la statistici, avem 5 meciuri si 7 goluri. O medie de 1,4 goluri pe meci. Sa fie de vina mingea sau e o chestiune de timp?
Nu am vazut nicio lovitura libera executata bine. Au fost niste suturi care s-au dus "bine", dar nimic special. Thsabala a marcat printr-un sut puternic la vinclu, dar a fost mai mult un sut cu ochii inchisi. Gourcouff a reusit o lovitura libera din unghi, dar a fost mai mult o centrare sutata. Lampard nu a reusit nicio executie buna. Nici la Argentina cu Nigeria nu s-a intamplat ceva spectaculos din acest punct de vedere
Olandezii, probabil nationala cu cea mai bine pusa la punct tehnica a sutului de la distanta, ar putea avea probleme. E interesant de urmarit daca "meseriasii" suturilor de la distanta se vor intelege bine cu Jabulani.
Spania si Brazilia intra de obicei cu mingea in poarta. Ar putea fi Jabulani un avantaj pentru iberici si cariocas?
Trebuie sa-i asteptam pe brazilieni sau pe spanioli pentru mai multe goluri sau toate echipele ce vor obisnui cu balonul buclucas? Poate Serbia si Ghana vor sparge bariera de 2 goluri. Inainte de aceasta confruntare, Slovenia si Algeria se intalnesc de la ora 14: 30 intr-o alta confruntare slavono-africana. Serbia - Ghana incepe de la ora 17:00, iar Germania - Australia este LIVE, pe TVR 1 de la 21:30.
Pariul zilei:
Serbia Ghana peste 2,5 goluri cota 2,30
miza 200 ron, castig posibil 460 ron
cote bwin.com
Portofoliu: 1300 ron
World Cup: Cand vin si golurile?
Publicat la 13.06.2010, 09:17:34
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite
Piețe financiare
Curs BNR valabil 25 august 2026: 1 euro = 5.2536 lei. Leul câștigă ușor teren

Piețe financiare
ETF vs fond mutual: care e mai bun pentru un român?

Piețe financiare
Cum funcționează ROBOR și de ce contează pentru creditul tău

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
