Virgil Ianțu pare că a rămas agățat în lumea copiilor. În urmă cu 20 de ani era prezentatorul savurosului show ”Copii spun lucruri trăsnite”, iar astăzi, la 52 de ani, Ianțu readuce același format pe sticlă. ”Copiii spun” va rula la TVR1, în fiecare sâmbătă.
Cândva una dintre cele mai populare emisiuni din evantaiul de producții de televiziune de la noi, după plecarea lui Virgil Ianțu de la Prima TV, ”Copii spun lucruri trăsnite” a ieșit din grilă dovedindu-se un fiasco prin noul prezentator.
În ciuda proceselor pe care le-a avut cu Prima TV, Virgil Ianțu a reușit să păstreze formatul și să continue pe YouTube emisiunea, intitulată ”Copiii spun”: ”Selecţia o face o echipă cu care colaborez de peste 20 de ani. Sunt oameni care iubesc copiii, îi înţeleg, ştiu să asculte şi să îi aleagă pe cei care se sunt potriviţi pentru această emisiune. Ştiu că mulţi vor să îşi vadă copilul pe acel scaun, dar, dacă cel mic nu îşi doreşte şi el sau nu se simte confortabil, insistenţa de a-l expune nu îi face copilului niciun serviciu, ba, dimpotrivă”, spune Virgil Ianțu care mai prezintă la TVR și emisiunea concurs ”Câștigă România!”

Vă mai aduceți aminte de ”Copiii spun lucruri trăsnite”, emisiunea prezentată de Virgil Ianțu?






